Nowości
 
Nasz ogród

Rodzinny Ogród Działkowy „30-lecia PZD” w miejscowości Budy Strzyże został utworzony w zamian za utracone działki w Warszawie i jej okolicach, które pochłonęły budujące się drogi i autostrady. Odtworzenie tego Ogrodu kosztowało prawie 7 mln. zł. Protokółem spisanym w dniu 10.01.2012 roku pomiędzy Okręgowym Zarządem Mazowieckim a Zarządem Ogrodu został przekazany teren oraz majątek trwały wraz z infrastrukturą ogrodową. Ogród
zajmuje powierzchnię 12.80 ha. Zarejestrowanych jest w nim łącznie 171 działek o powierzchni do 500 m2. Ogród położony jest w bardzo malowniczej okolicy, mianowicie sąsiaduje z pięknym kompleksem leśnym - Puszczą Mariańską.

Jest to bardzo nowoczesny ogród z przemyślanym układem kompozycyjno-przestrzennym, który posiada pełną infrastrukturę ogrodową.
Ogrodzenie całego terenu ma dużo ponad 2 km. długości. Drogi i alejki utwardzone to ok. 27 tys. m2.  Każda działka posiada zawór wodny ze złączką i wodomierzem umieszczonym w studzience, która jest zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi deklem ze styropianu  oraz szafkę  energetyczną z podłączeniami kablowymi energii.    

Nasz ogród z lotu ptaka
Galeria

 
Copyright (c)2014 rod-budystrzyze.pl